Logo: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przyrowie
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przyrowie

Oficjalna strona internetowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przyrowie. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2023/2024 w świadczeniach rodzinnych i funduszu alimentacyjnym

NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2023/2024 w świadczeniach rodzinnych i funduszu alimentacyjnymGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przyrowie informuje, że przyjmowanie WNIOSKÓW O ZASIŁEK RODZINNY WRAZ Z DODATKAMI i ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO

na nowy okres zasiłkowy 2023/2024 rozpocznie się:

- od 1 lipca 2023r. online (drogą elektroniczną) za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, ZUS PUE oraz bankowości elektronicznej,

- od 1 sierpnia 2023r. tradycyjnie w wersji papierowej w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przyrowie, ul. Częstochowska 7 w godzinach urzędowaniaUWAGA!

Wniosek złożony drogą elektroniczną musi być opatrzony bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.W nowym okresie zasiłkowym podstawą ustalenia prawa do w/w świadczeń jest dochód z roku kalendarzowego 2022 z uwzględnieniem przepisów o utracie i uzyskaniu dochodu.

 

Obecnie, w zasiłkach rodzinnych, dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie może przekraczać kwoty 674,00 zł. Jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, to kryterium dochodowe jest wyższe i wynosi 764,00 zł. W przypadku zasiłków rodzinnych stosuje się mechanizm „złotówka za złotówkę”.

Przy ustalaniu prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego począwszy od okresu świadczeniowego rozpoczynającego się od 1 października 2023 r. kwota kryterium dochodowego wyniesie 1209,00 zł. Obecnie dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie powinien przekraczać kwoty 900,00 zł. Zastosowanie ma też tzw. zasada złotówka za złotówkę.

 

 

Wnioski na zasiłek rodzinny oraz dodatki na nowy okres zasiłkowy 2023/2024 można składać najpóźniej do 30 listopada 2023r., natomiast na świadczenia z funduszu alimentacyjnego do 31 października 2023r.

 

 

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 34 3554120 wew. 44 lub w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przyrowie.

Autor:  gops.przyrow.pl
30
CZE
2023
68
razy
czytano

3/31

Przydatne linki

Mogą również Ciebie zainteresować

Pomoc w Twojej okolicy

Oferujemy pomoc osobom i rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej bądź zdrowotnej i nie są w stanie wykorzystując własne środki oraz możliwości przezwyciężyć istniejące trudności.

Logo: Fundusze Europejskie. Wiedza, Edukacja, Rozwój
Logo: Rzeczpospolita Polska
Logo: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Logo: Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

Dostępny samorząd - granty

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

Dalej
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przyrowie
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przyrowie